KÜPROS, LARNACA 2021
Small avatar goriashchie tury iz kieva
ALATES:
565€

Väljumisaeg: 20.09.2021-25.10.2021

Kestus: 7-14

Hotell:

★★☆☆☆

Miks puhata Küprosel 
Kuum suvi meelitab siia noori ja pidutsejaid kogu Euroopast. Septembris algab Küprose nn pehme hooaeg – vaiksem ja rahulikum aeg, mis on ideaalne perepuhkuseks või romantiliseks seikluseks koos armsamaga. Merevesi ja õhk on meeldivalt soojad veel ka novembris.
Kui te ei soovi oma õhtuid veeta hotellis, võite sukelduda Küprose elavasse ööelu. Parimad kohad pidutsemiseks on  Ayia Napa ja Limassol – neis kuurortides on kümneid ööklubisid, baare ja tantsuklubisid. Eriti kuumad peod ootavad teid kuulsas Nissi rannas, mida peetakse ka  üheks Vahemere kauneimaks rannaks.
Ayia Napa tuntuimad ööklubid on Castle Club, Insomnia, Car Wash ja ICE. Nendes klubides on olemas kõik: suured tantsuplatsid, tipptasemel heli, konfetisadu ja võimsad vahupeod. Oma silm on kuningas – saage sellest elamusest osa ja te ei kahetse!
Küprosel on palju vaatamisväärsusi ja põnevaid paiku, mida külastada - iidseid varemeid, suuri templeid ja muuseume, mägikülasid ja kauneid randu. Soovi korral saate Iisraeli või Egiptusesse lennata, et muuta oma puhkus veelgi mitmekülgsemaks.
 

Mida Küprosel teha
Kindlasti tutvuge Küprose metsiku ja ilusa loodusega. Heitke pilk Akamasi poolsaarele, mis on kuulus oma maalilise ilu poolest. Tundub, et see on ideaalne koht romantikafilmiks – niivõrd ilusad on Akamasi eraldatud rannad, kivised kaldad ja rohelised orud.
Kindlasti külastage Paphose linna lähedal asuvaid Adonise basseine. Adonis oli ilus noormees Kreeka mütoloogiast, üks kuulsamaid Afrodite austajatest. Tema basseinid on uskumatult kaunis kohas keset vaikselt voolavaid jugasid.
 
Küprosel näete ka palju kauneid kirikuid, katedraale ja kloostreid. Näiteks kuulsas Kykkose kloostris on lõuend, mis legendi järgi on  apostel Luukase maalitud. Külastage kindlasti ka Püha Laatsaruse kirikut, Püha Sofia katedraali ja Stavrovouni kloostrit. Saarel on säilinud mõned iidsed akveduktid, mida mööda kunagi voolas igasse saare punkti joogivesi. 
Lisaks iidsete linnade, templite ja losside külastamisele, nautige kindlasti ka muid väikeseid rõõme, mida Küpros pakub. Näiteks kohalik söök. Maitske meze’t (liha- või kalavalik ja muud suupisted), dolma´t (viinamarjalehte keeratud riis või hakkliha) ja souvlaki’t (vardas küpsetatud  lihatükid). Kindlasti proovige gyros’t, suures vardas küpsetatud liha, mis koos salatiga keeratakse pitaleiva vahele ja valatakse üle mõnus kastmega. 
Lõpetuseks nautige  kindlasti värskelt pressitud mahla või tellige näiteks kohalikku veini. Küprosel leiate terve rea maitsvaid veine ja kohlikku viinamarjapuskarit zivania’t. Teil meeldib kindlasti valge poolmagus vein Saint Panteleimon, mis on saanud nime Küprose kõige olulisema pühaku järgi. Või proovige legendaarset kanget ja magusat dessertveini commanderia´t.  

 

Rand
Enamik Küprose randadest on liivarannad. Kuurordid erinevad liiva värvi ja selle struktuuri poolest. Parimad liivarannad on Ayia Napas. Protarases on peenike ja kuldne liiv ning vesi läheb aeglaselt sügavaks. Limassolis on vulkaanilise päritoluga ja enamasti tumehall liiv, kohati liiva-kiviklibune, vesi läheb aeglaselt sügavaks. Larnacas on peamiselt liivarand, mis on kohati kiviklibu segu. Paphose rannad on erinevad: kuurordi lääneosas (Coral Bay piirkonnas) on peene liivaga rannad, ülejäänud Paphose rannad on üsna kivised või kiviklibused. Küprose randu autasustatakse igal aastal rahvusvahelise Sinise Lipu auhinnaga, mille väärilised on vaid kõige puhtamad rannad maailmas.  Küprosel on rannahooaeg üks pikemaid Euroopas ja kestab peaaegu aastaringselt, kuid kõige nauditavam aeg ujumiseks on maist novembri lõpuni. Peamistes kuurortides kuuluvad rannad kohalikule omavalitsusele ja on tasuta, kuid päikesevarjud ja lamamistoolid on lisatasu eest (umbes 3 kuni 5 eurot rannatooli ja päikesevarju eest kogu päevaks)Mõned nelja- ja viietärnihotellid pakuvad oma külalistele tasuta lamamistoole ja päikesevarjusid.Küpros, Larnaca, Väljalend Tallinnast: 20.09.21 27.09.21/ 4.10, 11.10, 18.10, 25.10.21/ 7ööd
Anthea Apartments (2+) Studio Apartment / Double söökideta hind al. 565€
Evabelle Napa Apartments (2+) Studio Superior / Double söökideta hind al. 589€
Flamingo Beach (3) Standard Side Sea View / Double hommikusöök hind al. 745€
Nissiana Hotel & Bungalows (3+) Standard Inland View / Double hommikusöök hind al. 775€
Panthea Holiday Village (4) Standard / Double kõik hinnas hind al. 759€
Cavo Maris Beach (4) Standard Land View / Double hommikusöök hind al. 839€
Tasia Maris Beach Hotel & Spa (4) Standard Inland View / Double hommiku ja õhtusöök hind al. 849€
Golden Coast Beach (4) Standard Inland View / Double hommikusöök hind al. 869€
Constantinos The Great Beach (5) Standard Inland View / Double hommiku ja õhtusöök hind al. 985€

 

Eesti kodaniku pass
Eesti kodanikule on Küprosele reisimine viisavaba.
Saab reisida nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Soovitav on reisida Küprosele passiga.
Soovitav on tervise- ja reisikindlustuse olemasolu.


Vene kodaniku pass, olemas elamisluba Eestis ja Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis:
Viisavaba kuni 90 päeva, juhul kui passis on Eesti alaline elamisluba või ID kaart (originaal).
Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel:
– pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
– Eesti alaline elamisluba (originaal), kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
– edasi- tagasi piletite broneering
– soovitav majutuse kinnitus
– tervisekindlustus koge reisi perioodiks

Kõikidel teistel juhtudel on vajalik viisa.
Viisa vormistamise kohta rohkem infot:
http://www.cyprusembassy.fi/index.php?p=Consular_Section/8


Hinnad on informatiivsed. Soodushinnaga kohti on piiratud arv.
Hind on nähtav broneerimissüsteemis.
Reisikorraldajal on õigus muuta hindu ette teatamata.
Tegemist on reisikorraldaja  Skytravel/Slk Company OU  pakkumisega.
Palun tutvu vastutava reisikorraldaja https://skytravel.ee/stocks/262

 

,