HORVAATIA – ALBAANIA

HORVAATIA – SLOVEENIA – BOSNIA ja HERTSEGOVIINA – MONTENEGRO – ALBAANIA
AUSTRIA (Alpid) – HORVAATIA (Plitvička looduspark - Split - Dalmaatsia rannik - Dubrovnik - Zagreb) – BOSNIA ja HERTSEGOVIINA (Mostar, Sarajevo, Dinaari mäed) – MONTENEGRO (Podgorica) – ALBAANIA (Tirana, Durrёs, Shkodёr) - SLOVEENIA (Postojna koobastik - Ljubljana)
14 päeva
04.09.-17.09. 2020
Hind sisaldab:  sõitu mugavustega bussis
giid-reisisaatja teenust
13 öömaja,11 hommikusööki, 1 lõunasöök, 2 õhtusööki
teede- ja keskkonnamakse
väikest praamisõitu
Hind ei sisalda: muuseumide pileteid
toitlustamist
kindlustust (soovitatav)
REISIPROGRAMM
1. päev    Väljasõit varahommikul. Sõit läbi Baltimaade, õhtul Leedu - Poola piir. Öömaja Poolas.
2. päev    Varahommikul jätkub sõit mööda Poolat Tšehhi suunas. Öömaja enne Austria piiri.
3. päev    Hommikul jätkub sõit Lõuna-Austria (Graz) suunas. Imetleme Alpide eelmägesid - maalilised alpiaasad. Lõuna paiku Austria–Sloveenia piir. Külastame maailmakuulsat Postojna koobastikku, kus kindlasti sõidame elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu. Koobastik on tõeline looduse imeteos oma maa-aluse jõe ja  hiigelstalaktiitidega. Tutvume ka Sloveenia pealinna Ljubljanaga (raekoda, Püha Nikolause katedraal, kindlusloss, rahvarohked välikohvikud jne). Imetleme silmapiiril kõrguvaid Alpi mägesid. Hilisõhtul saabume Horvaatiasse öömajale.
4. päev Hommikul suundume Plitvička loodusparki, mis on huvitavamaid ja ilusamaid loodusimesid Euroopas. Näeme hulgaliselt järvekesi, kärestikke, kaskaade, jugasid ja rikkalikku taimestikku mägede ja kaljude vahel. Pärastlõunal sõidame Splitti,  mis oma 200 000 elanikuga on Dalmaatsia  ranniku mitteametlik pealinn ja suurim kultuuri-, spordi-,  turismi-, teadus- ja tööstuskeskus. Paljud vaatamisväärsused on kantud UNESCO nimekirja, neist üks  suurimaid on 3. saj. ehitatud Diokletianuse paleekompleks. 
Õhtul sõidame  Dalmaatsia rannikule Neumi öömajale ja oleme seal 2 ööd järjest.
5.päev Väike puhkus fantastilisel Dalmaatsia rannikul. Võimalus võtta päikest ja ujuda, õhtul lõbutseda ja muidu puhata. Soovijatele paadisõit Neretva jõel, õhtusöögi ja pillimeestega.
6. päev Hommikul sõidame Bosnia ja  Hertsegoviinasse - riiki, mis tekkis peale suure Jugoslaavia lagunemist. See on üks kolmest Euroopa islamiusulisest riigist. Väike vahepeatus Mostari linnas. Külastame pealinna Sarajevot, mis asub Miljačka jõe kitsas orus ja on riigi islamiusuliste keskus. Vanalinnal on türgipärane välisilme  (mošeed, turg, medrese). Öömaja.  
7. päev Suundume läbi imeliste Dinaari mägede Montenegrosse. See uus riik tekkis 2006 aasta kevadel.  Teel imetleme fantastilisi Dinaari mägesid ja nende vahel asetsevaid jõgesid ja orgusid. Pärastlõunal jõuame Montenegro pealinna Podgoricasse. See uue väikeriigi pealinn on tõesti väike ja omapärane kontrast teistele Euroopa pealinnadele. Peale paaritunnist Podgoricas viibimist sõidame edasi Albaaniasse. Piiri ületus võib aega võtta 2-3 tundi. Öömaja Albaanias, mere ääres 3 ööd järjest.
8. päev Algab väike puhkus väljasõitudega. Ennelõunal ujume ja võtame päikest. Pärastlõunal väljasõit Albaania suuruselt teise  Shkodёri linna. Seal on väga palju ristiusu kirikuid,  rohkem kui mošeesid. Samuti tutvume Albaania ühe suurema arhitektuurilise vaatamisväärsuse,  10. saj. ehitatud kivisillaga. Öömaja.
9. päev Hommikul külastame Albaania pealinna Tiranat. Linn, mis on tähtsaim tööstus- ja kultuurilinn ning liiklussõlm, on rajatud Türgi väejuhi poolt 1614.a. Tutvume peaväljaku ja tema juurde kuuluvate ehitistega (valitsusehooned). Seejärel suundume Albaania suuruselt kolmandasse ja suurimasse sadamalinna Durrёsesse. Seal näeme antiikajast pärineva amfiteatri varemeid, tutvume südalinnaga. Ujume ja võtame päikest. Öömaja.
10. päev Hommikul vara suundume Montenegrosse ja imetleme fantastilist Dalmaatsia rannikut. Vahepeal väike praamisõit. Ujume ja võtame päikest. Horvaatias asuva Dubrovniku  vanalinna kutsutakse Aadria mere äärseks pärliks, ühtlasi on ta UNESCO kultuuripärand. Valged marmortänavad, punased kivikatused, barokkarhitektuur, vanalinna ümbritsemas võimsad kõrged müürid. Imetleme katedraali, raekoda, kirikuid, jalutame linnamüüril.  Öömaja Dalmaatsia rannikul Neumis 2 ööd järjest, kus ööbisime ka 5.- 6. öö. 
11. päev Soovijatele meresõit jahil koos kalapiknikuga saarel. Saab näha, kuidas kasvavad sinikarbid ja samas ka neid degusteerida.
12. päev Hommikul vara algab tagasisõit. Külastame Horvaatia pealinna Zagrebit, kus peatume 2-3  tundi. Linnaekskursioon: vana ajalooline linn, mis on osaliselt sarnane nii Tallinna kui ka naabruses asuva Viini ja Budapestiga. Imetleme vanalinna, raekoda, katedraali, rahvuskangelase Josip Jelacici (Horvaatia asekuninga) kuju jne. Pärastlõunal sõidame läbi Austria Tšehhisse öömajale.
13. päev     Sõit jätkub mööda Tšehhit Poola suunas. Õhtul saabume Poolasse öömajale.
14. päev Sõit läbi Baltimaade Eestisse. Hilisõhtul jõuame koju.
NB!  Reisijal peab kaasas olema PASS.
NB! Halli passiga reisijal on vajalik vormistada Albaania viisa.
NB!  Reisi jooksul ööbimine: Poolas 1. ja 13. öö 2 - 4 kohalistes tubades. Tšehhis 2.  ja 12. öö 2-3-kohaline majutus. 3., 4. ja 7.- 10. öö 2-3-4-kohalised toad. 5., 6. ja 10., 11. öö  Neumis (Bosnia ja Hertsegoviina) 2-4- kohalised toad.