FANTASTILINE PÕHJA-NORRA (NORD

FANTASTILINE   PÕHJA-NORRA (NORDKAP),
IMELISED LOFOODID  ja  LAPIMAA
06.07.-13.07. ; 16.08.-23.08.  2020
8 päeva
Hind sisaldab:    laevapileteid Tallinn - Helsingi - Tallinn
sõitu mugavustega bussis
7 öömaja
tunnelite läbimist
giid – reisisaatja teenust
Hind ei sisalda: muuseumide pileteid
toitlustamist (laevas hommikusöök 11 €, õhtusöök 26 €)
kindlustust
REISIPROGRAMM
1.päev     Kogunemine hommikul Tallinna sadamas vastavalt lisainformatsioonile. Laev saabub Helsingisse enne lõunat. Algab sõit Lapimaale, Rovaniemi suunas.  Teel teeme vastavalt vajadusele väikseid peatusi. Öömajale saabume hilja, kuid pimedust me ei näe, sest asume polaarjoonel. Öömaja.
2.päev     Kohe hommikul külastame polaarjoonest mõne kilomeetri kaugusele jäävat Lapimaa pealinnas  Rovaniemis asuvat Arktika muuseumit, kus oleme umbes 1-2 tundi. Sõit jätkub Pyhatunturi Rahvusparki ning Lampivaara ametüstikaevanduse juurde. Soovijatel on võimalus jalgsiretke järel Pyha-Luosto mägitundrasse otsida-kaevandada (ettevalmistatud-lõhatud materjaliga kaetud nõlval) endale õnnekalliskive või külastada vastavat muuseumi ja suveniiripoodi. Õhtupoole külastame Euroopa ainsat – Tankavaara kullamuuseumi  Golden Worldi, kus saab näha ülevaadet nii kogu maailma (20 eri riigi) kullakaevandustest ja suurimatest leitud kullapaladest (koopiad) kui ka kohalikest leiukohtadest, kus on toimunud nii Soome, kui Maailmameistrivõistlused kullauhtmises. Võimalus on proovida ka ise kullaliivast endale suveniiriks mõni tera kulda välja uhta, mis on tavaliselt paljudel ka õnnestunud. Õhtul suundume öömajale läbi  Inari linna, mis asub samanimelise Soome suurima järve kaldal. Väike peatus järve kaldal. Öömaja.
3.päev Hommikul suundume Norramaale Karasjoki linna. See on saamlaste pealinn, kus asub ka Saami Parlament. Karasjokis paikneb Norra Saami Vabaõhumuuseum ja Saami Kultuuripark. Teedel liiklemine muutub ettevaatlikumaks, sest järgnevate päevade jooksul kohtume nii üksikute põhjapõtrade kui ka suurte põdrakarjadega.
Peale lõunat jätkub sõit Mogerøy saarele (Nordkap), kuhu jõuame läbi merealuse   tunneli. Vahepeal naudime tõelist tundramaastikku, fjorde jne. Nordkap – Euroopa kõige põhjapoolseim punkt. Imetleme 300 m kõrgust kaljut, saab külastada näitusehalli, kinosaale, osta suveniire jne. Õhtul suundume tagasi suurele maale, Alta suunas. Ööbimine puhkemajakestes. Öömajale võime saabuda kesköö paiku, kuid meid see ei häiri, väljas on kogu aeg polaarpäev. Öömaja.
4.päev     Hommikul suundume Altasse. Altas imetleme mitmetuhande aasta vanuseid kaljujoonistusi, mis  kuuluvad UNESCO kaitse alla. Õhtupoole suundume edasi suunal Alta – Lyngenfjord – Tromsø. Teel möödume maalilistest Lynge mägedest, mis on 1500-1600 m kõrgused ja mille tipud on kaetud jää ja lumega ning mida peetakse Põhja-Norra kaunimateks mägedeks. Öömaja Tromsø lähistel.
5.päev     Hommikul suundume Tromsøsse. Tromsø linna nimetatakse vahel ka põhjamaade Pariisiks. Sellest linnast alustasid oma polaarretki nii R.Amundsen kui ka F.Nansen.Võimalus tõusta köistee gondliga linna kohal kõrguva (420 m) Storteineni mäe tippu, külastada originaalse arhitektuuriga Arktika katedraali, imetleda omapärast, üle fjordi viivat kõrgsilda (vee pinnast 48 m, pikkus 1036 m) jne. Õhtul hilja püüame jõuda Norra pärlikeele – Lofoodi saartele, kus oleme 2 ööd järjest.
6.päev     Imelised Lofoodid  - ees ootavad metsikteravad mäetipud ja nende otse merest tõusvatele nõlvadele klammerduvad värviliste majadega kalurikülad, sellele kandile iseloomulikud saari omavahel ühendavad kõrgsillad jne. Borgeses on võimalik külastada ka viikingiteemalist vabaõhumuuseumi.Öömaja.   
7.päev     Hommikul vara sõit jätkub suunal Narvik – Kiruna – Rovaniemi. Teel läbi Rootsi  teeme vahepeatuse Kiruna linnas kus kaevandatakse rauamaaki juba alates 1890-ndast aastast.  Linnake on kuulsaks saanud sellega, et kaevandamise tõttu on linna südame alune sedavõrd tühikuid täis, et kardetakse varinguid ja nüüd on käsil ajaloolise kesklinna hoonete, s.h. raekoja ja kiriku ümberkolimine uude paika. Öömaja.
8.päev  Algab sõit Helsingisse . Õhtul väljub laev Helsingist  Tallinnasse.
Kaasa võtta käterätik ja padjapüür! Linad on olemas.
NB! Reisijal peab kaasas olema kehtiv ID-kaart või pass.
TUTVUMISEKS MÕNED HINNAD                                                           1 EUR = 9,27 NOK
NB! Viru Reisid ei vastuta hindade muutuste eest!
SOOME
Rovaniemi     Arktika muuseum 13  EUR
Ametüstikaevandus 18.50 EUR
Tankavaara kullamuuseum (Golden World)   Pilet 10 EUR
Kullauhtmispanni kasutamine ja vastav pilet selleks ettevalmistatud uhtmispaika maksab 12 EUR
NORRA
Karasjok    Saami Vabaõhumuuseum 25 NOK, Kultuuripark  45 NOK
Nordkap    Nordkapi territoorium (näitusehall, kinosaalid jne) 275 NOK
Alta            Kaljujoonised 115 NOK
Viikingi muuseum 115 NOK