AÜE. DUBAI 2019/2020

5-päevane bussireis Leedumaale:
Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Ristimägi, Kura säär, Kernavė,
Trakai loss
08.07–12.07.2019 al. 159 €
26.08–30.08.2019 al. 159 €

 

 

Reisikava:
1. päev

Tallinn – Leedu,
Pakruojise mõis, Ristimägi
Hommikul lahkume Tallinnast ja jõuame juba lõunaks Leedumaale. Alustame Leedu avastamist imekaunist Pakruojise mõisakompleksi elavast muuseumist. Läheme külla kohalikule õllepruulijale, et laulu ja nalja saatel õlletootmise kiivalt hoitud saladusi õppida ja kohalikke õllesorte mekkida. „Külas õllepruulijal” on muide leedukate endi seas valitud 2015. aasta üheks parimaks gastronoomiaprogrammiks. Hiljem saab romantilises mõisapargis jalutada ja leiba luusse lasta.
Pärastlõunal sõidame kuulsale Ristimäele. Tänapäeval pea 50 000 ristiga kaetud mäge on proovitud mitmeid kordi hävitada – riste põletades, maha mattes, vanarauaks viies ja isegi buldooseriga puruks sõites. Sellegipoolest on iga hävitatud risti asemele kohe uus ilmunud. Tänini on palveränduritel ja külastajatel kombeks oma rist maha jätta – kas või kahest puupilpast meisterdatuna.

2. päev
Kura säär, Klaipėda
Teine päev viib meid Klaipėdasse – rikkaliku ajalooga laheäärsesse sadamalinna, mis võlub oma armsate paadisildade ja hubase vanalinnaga.
Pärastlõunal avastame Kura säärt – UNESCO maailmapärandisse kantud kitsukest maariba, mida katavad Läänemere suurimad liivaluited. Hiljem jõuame kuulsate kunstnike ja kirjanike armastatud suvituspaika Nidasse, et jalutada mööda piirkonna kauneimat rannikut ning ilusa ilmaga ehk ka siidpehmel liival päikest võtta.

3. päev
Kaunas, Trakai
Täna alustame oma päeva Leedu suuruselt teisest linnast – Nemunase jõe kallastel asuvast Kaunasest. Endise Hansalinnana võlub Kaunas oma hästi säilinud keskaegse vanalinna ning Euroopa kultuuripärandisse kantud sõdadevahelise arhitektuuriga. Just Kaunases asub muuseum Leedu kuulsaima kunstniku Čiurlionise ainulaadse loominguga ning müstikahuviliste rõõmuks ka maailma ainus kuradite muuseum.
Pärastlõunal sõidame kuulsasse Trakaisse. Viiest järvest ümbritsetuna on linn pea täielikult veele rajatud. Saarele ehitatud muinasjutuline Trakai loss on tõeline Leedu visiitkaart. Punastest kividest keskaegne kindlusehoone on seest sama uhke kui väljast ning seda ümbritsev romantiline õhkkond on just kui loodud balleti- ja teatrietenduste taustaks. Priimabaleriin Maia Plissetskaja on kunagi öelnud, et kui kusagil maa peal üldse on paradiis, siis on see siin, Trakais. Soovijatel on võimalus paadiga ümber maalilise lossi sõita ja kindluse iidses sisemuses jalutada.

4. päev
Vilnius
Edasi viib tee meid Vilniusesse. Barokne vanalinn ja uhked kirikud rõõmustavad kindlasti arhitektuurihuvilisi, samal ajal kui Leedu Montmartre’iks peetud Užupise Vabariik pakub silmailu boheemlasliku tänavapildi ja omanäoliste kunstinäitustega. Teil on võimalik külastada Leedu suurvürstide paleed. Uhke valge hoone Vilniuse peaväljakul oli aastasadu Leedu valitsejate residents ning Läänemerest Musta mereni ulatuva riigi võimusümbol. 19. sajandi alguseks hävis hoone pea täielikult. Pärast pikaajalist restaureerimist on palee külastamiseks taasavatud.
Õhtu veedame Leedu rahvuslikus restoranis, kohaliku muusika ja tantsude saatel einestades.

5. päev
Kernavė; Leedu – Tallinn
Reisi viimasel päeval sõidame Leedu Troojaks kutsutud Kernavėsse, kus asus keskaja tähtsaim linnus ja Leedu esimene pealinn. Tegemist on ühe vanima asustatud piirkonnaga Leedus, mille iidsemad leiud pärinevad juba kiviajast ja mida ümbritsevad legendid ammustest paganlikest templitest, tammehiidudest ja metsavaimudest. Ümberkaudsel puutumata kuppelmaastikul promeneerides võib end hõlpsasti mistahes muistsesse ajastusse kujutleda.
Õhtuks jõuame tagasi Eestisse.
    
Viiepäevane programm Leedus: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Ristimägi, Kura säär, Kernavė,  Trakai loss
Eestikeelsed linnaekskursioonid     
Kõik ööd hotellides     
Kõik hotellid vähemalt 2*     
Kahekohalised toad     
WC ja dušš alati igas toas     
Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)
Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video     
Võimalus valida istekoht bussis     
            
Lisatasu eest:
Reisikindlustus             
Pakruojise mõisa ajaloolise pruulikoja külastus õlledegusteerimise ja lõunasöögiga 24 € lastele pakutakse õlle asemel kalja            
Laevasõit Trakais Galve järvel:         
täiskasvanu     12,50 €
laps kuni 11 a (k.a)     9 €
Trakai lossi külastus:         
täiskasvanu     14 €
laps kuni 17 a (k.a); pensionärid     10 €
Leedu suurvürstide palee külastus:         
täiskasvanu     9 €
laps kuni 17 a (k.a); pensionärid     7 €
Õhtusöök folklooriprogrammiga:         
täiskasvanu     28 €
laps kuni 11 a (k.a) 24 €
Praamipilet Kura säärele,
edasi-tagasi (makstakse kohapeal):2 €
Muuseumipiletid jms
            
Kõik võimalikud küsimused ja ettepanekud on teretulnud:
660 0775, 660 0777, 6600773, 511 5715, 5051133, 509 8208