UNGARI

8-päevane bussireis Ungarisse:
Budapest,  Esztergom,  Visegrad,  Szentendre,Balatoni järv (Tihany).
14.04–21.04.2019 al. 209 € + Heviz
     07.07–14.07.2019 al. 249 €                 
     04.08.–11.08.2019 al. 249 €                 
20.10–27.10.2019 al. 209 € + Heviz


 

Reisikava
1. päev

Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Ööbimiseks peatume hotellis Poolas.

2. päev
Pärast hommikusööki hotellis jätkame sõitu. Sõidame läbi Poola ja Slovakkia ning õhtuks jõuame Budapesti hotelli, kuhu asume elama järgmiseks neljaks päevaks.

3. päev
Hommikusöök hotellis. Seejärel sõidame Budapestiga tutvuma. Teeme jalgsiekskursiooni kahes endises linnas Budas ja Pestis. Ungari pealinn Budapest, nii nagu me seda praegu tunneme, liideti üheks alles 19. sajandil. Kõrget Buda ja madalat Pesti eraldab Doonau – Euroopa üks pikimaid jõgesid. Buda kõrgetelt jõekallastelt avanev panoraam Pestile on kantud UNESCO maailmapärandite nimekirja. Jalutuskäigu jooksul heidame pilgu linna tuntumatele vaatamisväärsustele: Buda kindlus, Matyasi kirik, Kaluribastion, Kuningaloss, Gellerti mägi, Tsitadell, Vabaduse monument, Kangelaste väljak, Vajdahunyadi loss, linnapark Varosliget jpm. Õhtupoole võib igaüks ise linnaga lähemalt tutvust teha – einestada Ungari restoranis, nautida vaateid kõrgetelt Doonau kallastelt või teha muud huvitavat.

4. päev
Täna külastame kolme väikest linnakest Doonau  käänakul: Ungari katoliku usu keskust Esztergomi, endist Ungari kuningate residentsi Visegradi ning kunstnike ja meistrite linna Szentendret. Tutvume põgusalt nende linnade rikkaliku ajaloopärandiga ja õhtuks jõuame tagasi Budapesti.

5. päev
Pärast hommikusööki jätkame tutvumist Ungariga ning sõidame ekskursioonile Balatoni järve äärde.
Teel „Ungari mereni“ teeme vahepeatuse Szekesfehervari nimelises linnakeses – ühes riigi vanimas linnas. Siin tutvume muinasjutulise Bory lossiga, mis sümboliseerib igavest truudust ja armastust. Seejärel külastame maalilist Tihany poolsaart, kust avanev imeline panoraamvaade jääb teie mällu kauaks püsima.
Sealt suundume edasi Balatoni põhjaranniku kõige populaarsemasse kuurorti, Balatonfüredi. Ümbritsevate metsade ja küngaste ilu, õrnalt loksuvad soojad järvelained ning inimeste muretu ja rõõmus olek nakatavad teidki positiivse laenguga ning aitavad põgeneda rahutust linnaelust. Piki Balatoni rannikut kulgevad arvukad söögikohad ja hubased kohvikud, kus leidub igale maitsele midagi. Kindlasti tasub proovida traditsioonilisi kalaroogasid, näiteks halászlé't – kuulsat balatoni uhhaad – ning ära ei tohiks unustada ka kohalikke veine, sest Balatoni peetakse üheks tähtsamaks veinipiirkonnaks Ungaris.
Kevadel ja sügisel aga Balatonfüredi asemel külastame väikest kuurortlinna Héviz, kus teil avaneb võimalus lõõgastuda maailma suurimas termaaljärves. Vee temperatuur püsib aastaringselt nii kõrgena, et isegi India lootos on ennast siin mugavalt sisse seadnud.

6. päev
Pärast hommikusööki ootab teid puhkepäev Budapestis. Tänu paljudele termaalveeallikatele sai Budapestist ainus pealinn Euroopas, mis on samas ka kuurortlinn. Pärast hommikusööki on kõigil soovijail võimalus külastada Euroopa üht suurimat termaalveekeskust, nimelt Szechenyi termaalveekeskust. Veedame terve päeva nautides allikavete tervistavat mõju: kümbleme suurtes rooma basseinides, naudime kreeka vanne ja põhjamaade traditsioonilisi saunu. Pärastlõunal võib igaüks omapäi linna nautida, külastades uuesti juba tuttavaid paiku või otsides midagi uut ja põnevat.
Oma päeva lõpetame laevasõiduga Doonau jõel, imetledes Budapesti õhtuste tulede säras.

7. päev
Pärast hommikusööki hotellis asume taas koduteele. Jätame hüvasti Ungariga, sõidame läbi Slovakkia ning Poola ja jõuame hilisõhtuks hotelli Poolas.

8. päev
Hommikusöök hotellis. On jäänud veel sõita läbi Leedu ja Läti ning hilisõhtuks jõuame taas Tallinna.

Neljapäevane programm Ungaris: Budapest, Szentendre, Esztergom, Visegrad, Balatoni järv
Eestikeelsed linnaekskursioonid     
Kõik ööd hotellides     
Kõik hotellid vähemalt 2*     
Kahekohalised toad     
WC ja dušš alati igas toas     
Hommikusöök iga päev     
Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video     
Võimalus valida istekoht bussis     
            
Lisatasu eest:
Reisikindlustus     
Soovi korral 3* hotell Budapestis (5 ööd kokku): 75 €
Bory lossi külastus:         
täiskasvanu     8,50 €     
laps ja tudeng kuni 26 a (k.a)     5 €     
pensionär 62–70 a (k.a)     5 €
pensionär al 71 a     3 €
Visegradi kindluse külastus:         
täiskasvanu     8,50 €     
laps kuni 18 a (k.a)     5,50 €     
pensionär 62–70 a (k.a)     5,50 €
pensionär al 71 a     3 €
Muuseumipiletid jms       
        
Kõik võimalikud küsimused ja ettepanekud on teretulnud:
660 0775, 660 0777, 6600773, 511 5715, 5051133, 509 8208
EMAIL: info@skytravel.ee, sales2@skytravel.ee, sales1@skytravel.ee, sales3@skytravel.ee