POOLA

Krakow ja Lõuna-Poola
Uus 8-päevane bussireis Lõuna-Poola:
Krakow, Lublin, Zamość, Częstochowa, Łańcuti loss,
Sanoki vabaõhumuuseum, Wielicka soolakaevandus,
Ogrodzienieci varemed, paadiga sõit Dunajeci jõel,köisteega sõit Tatra mägedes Zakopanes
02.–09.05.2019 al. 269 € 
09.–16.06.2019 al. 269 €
07.–14.07.2019 al. 269 €
17.–24.08.2019 al. 269 €
15.–22.09.2019 al. 269 €


          

Reisikava:
1. päev

Tallinn – Poola
Varahommikul alustame oma sõitu Tallinnast. Läbime Läti ja Leedu ja jõuame õhtuks Poola.

2. päev
Lublin, Zamość
Hellitavalt väikeseks Krakowiks kutsutud Lublini deviisiks on olla „inspireeriv linn“ ja seda ta kahtlemata ka on – keskaegne vanalinn, dominikaani klooster ja neogooti loss kõnelevad linna väärikast minevikust, samal ajal kui üliõpilased (kes moodustavad kolmandiku linna elanikkonnast), rahvarohked kohvikud ja mainekad festivalid on tõstnud Lublini kohaliku kultuuripealinna staatusesse.
Edasi viib tee meid renessansi pärliks kutsutud Zamosci. Suures osas geniaalse Itaalia arhitekti Bernardo Morando kavandatud Zamosci vanalinn kujutab endast ainulaadset näidet maneristlikust stiilist koos renessasiaegse linna ideaalidega: sümmeetrilise tänavavõrgu, kaitsemüüride, bastionide ja erksavärviliste fassaadidega.

3. päev
Łańcuti loss, Sanoki vabaõhumuuseum
Täna sõidame Łańcuti lossi, mida peetakse Poola üheks kaunimaks aristokraatlikuks residentsiks. 18. sajandil seal elanud krahvi ja krahvinna Lubomirski loodud interjöör ja rikkalik kunstikollektsioon on tänini täielikult säilinud. Soovijatel on võimalik külastada nii lossi kui ka romantilist Inglise stiilis lossiparki.
Pärastlõunal külastame Sanoki vabaõhumuuseumit. Viiekümnedatel rajatud muuseumialal on ligi kakssada autentselt sisustatud 19. ja 20. sajandist pärit hoonet, nende hulgas koolimaja, habemeajamissalong, pritsimaja, postkontor, kirik ja apteek. Lisaks on park jagatud erinevateks osadeks, mis kõik esindavad mõnd ajalooliselt siin aladel elanud etnilist gruppi.

4. päev
Dunajeci jõgi, Zakopane
Alustame päeva parvesõiduga maalilisel Dunajeci jõel. Dunajeci jõesäng asub Slovakkia ja Poola piiril ja on enamasti ääristatud kõrgete kaljude ja eksootlisena mõjuva rohelusega. Siinne floora ja fauna on tänu erilistele geoloogilisele struktuurile omalaadne ja kantud ka UNESCO maailmapärandisse.
Edasi seame sammud Tatra mägede jalamil asuvasse Zakopane linna. Soovijatel on võimalik köisteega mäetippu tõusta, mööda looduskauneid matkaradu jalutada ja alla orule avanevaid vaateid nautida.

5. päev
Krakow, Wawel
Täna ootab meid Poola suuruselt teine linn ja endine pealinn Krakow, mille pikk ja põnev ajalugu teevad sellest ühe enim vaatamisväärsusi täis linna terves Poolas. Siin asub nimelt Euroopa suurim keskaegne turuplats Rynek Główny, mis tänu oma imelisele arhitektuurile kannab ka maailma parima väljaku tiitlit ja mille keskel asuv Adam Mickiewiczi kuju on kohalike meelis kogunemispaigaks. Linna üks olulisemaid vaatamisväärsusi on aga Waweli linnamägi, mida peetakse lausa spirituaalseks väepaigaks, sest siin asuvat üks maakera seitsmest tšakrast. Seletusi on küll erinevaid, ent ka teadlased on nõus, et Waweli kabeli alt tulev kiirgus, mis on seotud veesoonte ja maakera jõujoontega on harukordselt tugev ja inimkehale positiivse mõjuga.
Soovijatel on võimalik külastada ka mäel asuvat Waweli lossi ja katedraali, kus keskajal mitu põlve Poola kuningaid krooniti.
Vabal ajal tasub teil kindlasti peatuda mõnes pagarikojas või kohvikus, et proovida Krakowi kulinaarseks sümboliks olevaid obwarzanekeid ehk bageleid, sest kõikjal Kesk-Euroopas laialt levinud rõngakujulised pärmitaignast saiakesed ongi pärit just siit.

6. päev
Wieliczka, Krakow
Ent Krakow pole end veel sugugi ammendanud. Täna on soovijatel võimalik külastada linna lähistel asuvat kuulsat Wieliczka soolakaevandust. 327 m sügavune ja 7 km² suurune kaevandus valiti rahvahääletusel üheks seitsmest Poola imest koos Krakowi, Waweli mäe ja Zamosciga. Ent inimesi ei tõmba siia mitte ainult kaevanduse suurus ja tehnoloogilised imed, vaid kaevurite poolt aastasadadega rajatud maa-alune linn – soolast skulptuuride, lühtrite, piiblistseenidega relieefide, nelja kabeli, labürintide ja järvedega.
Pärast kaevanduse külastamist liigume tagasi Krakowi tänavatele ja avastame Kazimierzi juudikvartalit. Olenemata kvartali traagilisest saatusest II maailmasõja ajal, õitseb see tänapäeval taas täies ilus. Kazimierz on nimelt üks elavamaid piirkondi terves Krakowis põnevate kunstigaleriide, värvilise tänavakunsti, huvitavate muuseumite, mõnusate baaride ja hea kohviga. Kvartalis asub ka Schindleri vabrik ja siin on filmitud Spielbergi seitsme Oscariga pärjatud „Schindleri nimekiri“.
Õhtu saabudes on kõigil soovijatel võimalik osaleda kohaliku muusika ja traditsiooniliste toitudega õhtusöögil.

7. päev
Ogrodzinieci varemed, Częstochowa
Sõidame mööda Kotkapesade teed Krakowist Czestochowasse. Teekond ühendab 25 keskaegset lossi, mistõttu seda peetakse üheks Poola kaunimaks piirkonnaks ja ühtlasi Poola hälliks. Pikemalt peatume looduskaunil maastikul asuvate Ogrodzinieci lossivaremete juures. Ehkki loss on suures osas lagunenud, kõnelevad säilinud kaitsetornid kindluse endisest hiilgusest. Hoolimata sellest, et kohalike väitel kummitab siin hiiglaslik põlevate silmadega must koer, jätkub grandioossetele varemetele külalisi ja imetlejaid.
Edasi viib tee meid Czestochowasse, mille vaieldamatult tuntuim vaatamisväärsus on palverändurite poolt armastatud Jasna Gora klooster. Seal asuvale Musta Madonna ikoonile on läbi aegade imet tegevaid võimeid omistatud ning sellega seotud müstilised legendid tekitavad tänini imestust.

8. päev
Poola – Tallinn
Hommikul alustame tagasisõitu – läbime Leedu ja Läti ning jõuame hilisõhtul tagasi Eestisse.        

Viiepäevane programm Poolas: Krakow, Lublin, Zamość, Częstochowa, Łańcuti loss, Sanoki vabaohumuuseum, Wielicka soolakaevandus, Ogrodzienieci varemed
Eestikeelsed linnaekskursioonid     
Kõik ööd hotellides     
Kõik hotellid vähemalt 2*     
Kahekohalised toad     
WC ja dušš alati igas toas     
Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)
Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video     
Võimalus valida istekoht bussis     
            
Lisatasu eest:
Reisikindlustus             
Rahvuslik õhtusöök folklooriprogrammiga:             
täiskasvanu     30 €
laps kuni 14 a (k.a)     15 €
Łancuti lossi külastus: 14 €
Sanoki vabaõhumuuseumi külastus:     11 €
Paadiga sõit Dunajeci jõel:     18 €
Köisteega sõit Zakopanes:             
täiskasvanu 28 €
laps kuni 14 a (k.a)     25 €
pensionär     25 €
Waweli külastus:             
täiskasvanu     12 €
laps kuni 14 a (k.a) 10 €
pensionär 10 €
Wieliczka soolakaevanduse külastus:     30 €
Ogrodzinieci varemete külastus:     10 €
Muuseumipiletid jms

Kõik võimalikud küsimused ja ettepanekud on teretulnud:
660 0775, 660 0777, 6600773, 511 5715, 5051133, 509 8208
EMAIL: info@skytravel.ee, sales2@skytravel.ee, sales1@skytravel.ee, sales3@skytravel.ee