ITAALIA

Milano ja Lombardia ringreis
10-päevane bussireis:
Milano, Mantova, Sirmione, Pavia klooster,
Garda ja Como järved, Vezio loss,
Valtellina mäepiirkonna väikelinnad

2.–11. august al. 359 €
6.–15. september al. 349 €


    

Reisikava:
1. päev

Tallinn – Poola
Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Õhtuks jõuame hotelli Poolas.

2. päev
Poola – Tšehhi
Hommikusöök hotellis. Poolast suundume Tšehhi. Ööbime Tšehhi-Austria piiri lähedal asuvas hotellis.

3. päev
Austria – Itaalia
Pärast hommikusööki lahkume hotellist. Meie teekond jätkub läbi imekauni Austria alpimaastiku. Hilisõhtul jõuame Itaaliasse ning seame end sisse hotelli.

4. päev
Garda järv, Sirmione, Mantova
Alustame Lombardia avastamist Sirmionest. Türkiissinise Garda järvega ääristatud „Poeetide poolsaarest“, mis oma piltpostkaardilike vaadetega on läbi aegade kirjanikke ja luuletajaid inspireerinud – alustades siin elanud Virgiliusest ja Catullusest ning lõpetades James Joyce’i ja Hemingwayga, kes Caffe Grande Italias kohvitassi ääres mõtteid mõlgutasid. Pärast jalutuskäiku seame sammud Sirmione Giamaica Beach´ile, et helesinise veega paradiisirannal päikest nautida ja lõõgastuda.
Edasi viib tee meid Mantovasse, Lombardia „Uinuvasse kaunitari“, mille kuningliku õukonna aegadest säilinud renessanslik arhitektuur kutsub meid oma muinasjutulist maailma avastama.
Päevale paneb punkti rahvuslik õhtusöök, kus soovijatel on võimalik Põhja-Itaaliale omaseid roogi proovida.

5. päev
Pavia klooster, Milano
Täna ootab meid põnev külaskäik Pavia kloostrisse. Tegemist pole muuseumi, vaid tänini tegutseva kartuuslaste mungakloostriga, mille muljetavaldavat marmorfassaadi ehivad peened skulptuurid, karniisid ja nikerdused. Pavias alaliselt tegutsevad mungad näitavad teile lahkelt oma eluruume ja jutustavad huvilistele kloostri ajaloost.
Pärast sõidame Lombardia tukslevasse südamesse, piirkonna pealinna Milanosse. Kuulsa La Scala ooperiteatri, eksklusiivsete moemajade, nautleva elustiili ja lõputute võimalustega Milano ei maga kunagi ja pakub ööpäevaringselt kõikvõimalikku meelelahutust. Igal õhtul pakuvad baarid ja kohvikud traditsioonilise aperitiivi kõrvale maja kulul maitsvaid suupisteid, ja pole itaallast, kes end sel tunnil sõprade seltsis ei kosutaks. Milanos on ka lugematul arvul vaatamisväärsusi, alustades Da Vinci “Pühast õhtusöömaajast” ja lõpetades 40 000 inimest mahutava võimsa Milano katedraaliga, mis on üks suurimaid gooti basiilikaid maailmas.

6. päev
Como järv, Bellaggio, Varenna
Täna ootab meid ees imeline Como järv ja seda ümbritsevad maalilised linnakesed. Sõidame laevaga Como järve pärliks peetavasse Bellagiosse, jalutame mööda selle kitsaid ja romantilisi tänavaid, imetleme luksuslikke Serbelloni ja Melzi villasid ning neid ümbritsevad paradiisiaedu. Seejärel viib meid laev Varennasse, iidsesse kalurikülla, mille värvilised majad mööda järve kaldaid mäkke tõusevad. Soovijatel on võimalik mäetipus kõrguvat Vezio lossi külastada ja sealt avanevaid järvevaateid nautida.

7. päev
Valtellina mäepiirkond
Täna avastame Alpide vahelist Valtellina orgu. Siin asuvad nii mõnedki kuulsamatest suusakuurortitest, aga ka hulganisti puutumata loodust, kus aastaringselt idüllilisi vaateid nautida. Teeme retke mööda alpinõlvu mühiseva Acquafraggia kose juurde, mis saab alguse 3050 meetri kõrgusel mäetipus asuvast järvest ja mida peetakse üheks Alpide kaunimaks vaatepildiks. Koske ümbritsevast värskest õhust kopsud täis hingatud sõidame edasi Valtellina veinipiirkonda, et kohalikke veine degusteerida.
Päeva teisel poolel ootab soovijaid veel üks gurmee-elamus, nimelt pizzoccheri valmistamise meistriklass. Nii kutsutakse Valtellinale omast tatrapastat, mis meenutab välimuselt lühikesi tagliatellesid. Saame ise pasta valmistamises kätt proovida ja pärast loomulikult ka hea maitsta. Õhtu lõpeb folkloorse muusika kontserdiga.

8. päev
Alpid, Turismitalu
Itaalia – Austria
Sõidame mägede vahel asuvasse turismitallu, mida ümbritsevas puhtas looduses naudib elu sajapealine laamade ja alpakade kari ning kepsutavad ringi puhastverd Araabia hobused. Sõbralik pererahvas näitab meile oma loomi ja elamist, ning pakub värskes õhus maitsvat lõunasööki.
Meie kojusõit kulgeb mööda endist marsruuti läbi Austria. Õhtuks jõuame öömajale Tšehhis.

9. päev
Tšehhi – Poola
Pärast hommikusööki sõidame edasi ning ööseks jõuame meie hotelli Poolas.

10. päev
Poola – Tallinn
Meie reisi viimane päev. Pärast Poolat jääb meil veel läbida Leedu ja Läti. Veel veidi ja olemegi tagasi kodus.
    
Paketi maksumuses sisaldub:
Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, video, WC, kuumaveeaparaat)     
Eestikeelsed linnaekskursioonid:
Milano
Mantova
Sirmione
Pavia klooster
Valtellina väikelinnad
Majutus 2* hotellides Poolas, Tšehhis ja Itaalias     
Kahekohalised mugavustega toad (dušš, WC)     
Hommikusöögid iga päev     

Lisatasu eest:
Rahvuslik õhtusöök 32 €
Riisiistanduse külastus koos einega 28 €
Milano katedraali külastus koos pääsuga katusele 20 €
Laevasõit Como järvel     16 €
Lõunasöök järveäärses kalarestoranis     30 €
Vezio lossi külastus     12 €
Veinide degusteerimine: täiskasvanud     16 €
lapsed kuni 17 a k.a – veini asemel karastusjooke või mahla 10 €
Pizzoccheri pasta valmistamise demonstratsioon koos einega 21 €
Pärimusmuusika kontsert 18 €
Laama- ja alpakafarmi külastus Alpides koos einega 19 €
Reisikindlustus     

Miks broneerida reis Sky Travel-st?
Madalad hinnad ja ei mingit broneeringutasu. Kiired vastused päringutele. Sooduspakkumised jõuavad Teieni esimesena.
 
Reisi kohe, maksa hiljem!
Liisi.ee pakub koostöös SkyTravel võimalust tasuda reisi eest järelmaksuga. Vali endale SkyTravel -st meelepärane reis, täida Liisi.ee kodulehel laenutaotlus ja sõida!
 
Kõik võimalikud küsimused ja ettepanekud on teretulnud:
660 0777, 660 0775, 511 5715, 5051133, 509 8208
EMAIL: info@skytravel.ee, sales1@skytravel.ee, sales3@skytravel.ee