MALTA

MALTA – SITSIILIA RINGREIS KOOS PUHKUSEGA
ITAALIA -  Etna – Palermo -Agrigento (Templite org) - Catania –Siena-  Caserta– Verona -
MALTA(4 päeva)- Valletta – Mosta – Mdina – Dingli - Sliema -  AUSTRIA – Innsbruck
25.09.-10.10.2018
Hind al. 689eurHind sisaldab:     
sõitu mugavustega bussis
giid-reisijuhi teenust
15 öömaja ja 13 hommikusööki
praami- ja laevaülesõite (4 ülesõitu)
teede- ja keskkonnamakse

Hind ei sisalda:      
muuseumide pileteid
kindlustust (soovitatav)
toitlustamist

REISIPROGRAMM
1. päev  
 
Väljasõit varahommikul. Sõit läbi Baltimaade, õhtul Leedu - Poola piir. Öömaja Poolas.

2. päev   
Varahommikul jätkub sõit läbi Poola Tšehhi suunas. Öömaja Tšehhis enne Austria piiri.

3. päev   
Hommikul vara suundume Austria kaudu Itaaliasse. Tee kulgeb üle imekaunite Alpide oma mägijõgede, koskede ja järvedega. Öömaja  Firenze lähistel.

4. päev   
Hommikul suundume Lõuna-Itaaliasse. Teeme vahepeatuse Casertas, kus on kesksel kohal grandioosne Palazzo Reale, mis oma mõõtmetelt sarnaneb Versaille’le.Veidrikust Bourboni kuninga
Charles III ehitatud loss uhkeldab enam kui 1000 ruumi, suurte treppide ja rikkalikult ehitud eluruumidega. Massiivse ehitise projekteeris Luigi Vanvitelli ja ehitus algas 1752. a. Lossi ümbritsev park oma purskkaevude, ehis-veevärgi ja raidkujudega on vaatamisväärsus omaette. Õhtul hilja jõuame öömajale.

5. päev   
Hommikul suundume Sitsiiliasse – selleks ületame praamiga Messina väina. Edasi sõidame Etnale. Imetleme Sitsiilia karmi loodust ja kõrgustesse ulatuvat Euroopa kõrgeimat tegevvulkaani Etnat. Võimaluse korral ujume ja võtame päikest. Õhtupoole sõidame Palermo suunas.  Öömaja.

6. päev   
Päeva alustame Palermo ekskursiooniga. Imetleme Normandia ja islami kunsti sugemetega segastiilis kirikuid: San Giovanni dei Lebbrosi, La Martorana, San Cataldo, toomkirik, vana kuningaloss (12. saj.), nüüd Sitsiilia parlamendihoone jne. Võimaluse korral ujume ja võtame päikest. Öömaja.

7. päev   
Hommikul suundume Agrigentosse (Templite Org), kus asuvad iidse kreeka linna Akragase suured templid 5. sajandist eKr.  Külastame amfiteatreid, templeid jne. Võimaluse korral ujume ja võtame päikest. Õhtul või järgmise päeva hommikul sõidame kiirlaevaga Sitsiiliast Maltale. Öömaja Maltal 3-4 ööd järjest ( sõltub laeva sõidugraafikust)

8. päev-11.päev
Malta – riik või muuseum või isegi paradiis kahe mandri vahel. Nelja päeva jooksul naudime kuni     külaskäiku sellesse omapärasesse väikeriiki (316 km2 ja rahvaarv 402 000). Malta pealinn Valletta on ümbritsetud mitmekordsete kindlusemüüridega. Külastame Euroopa ühte vanimat tegutsevat teatrimaja (Manoel Theater), Püha Johannese Katedraali, Ordumeistrite paleed koos relvasaali, riigisaali, gobeläänide saali jm. Imetleme Malta presidendi kahte residentsi (lossi), üks pealinnas ja teine pealinna lähedal asuvas Attandi külas, kus lossi naabruses on Malta üks vaatamisväärsusi – San Antonini park. Külastame Marsaxlokki kaluriküla, mis on väga huvitav ja omapärane just ainult Maltale omaste imekaunite kaluripaatide poolest. Väljasõit Mosta linna, kus asub üks maailma suurimaid kuppelkirikuid või veel täpsemalt - Imede kirik.
Külastame ka Mdinat, Malta endist pealinna. Tutvume linna suurima vaatamisväärsuse – katedraaliga. Imetleme Dingli 200 meetri kõrgust pankrannikut ja suurepärast vaadet üle Malta saare.
Võimalus jalutada Rabati ja Sliema vanalinna tänavatel ja veel mõndagi huvitavat ja ilusat. Võimaluse korral ujume ja võtame päikest.

12. päev
Eelmise päeva õhtul või varahommikul sõidame Maltalt tagasi Sitsiiliasse, kus sõit jätkub edasi Cataniasse  kireva ja     traagilise ajalooga linna. Linn on 9 korda maatasa tehtud ning iga kord taas fööniksina tuhast tõusnud. Catania on unikaalne linn, mis on ehitatud laavale. Külastame linna peamisi vaatamisväärsusi: Piazza del Duomot, mida ehib Egiptuse obeliski kandev laavast elevant (Catania sümbol), linna üht peaväljakut Piazza Stecichorot, mida ilmestab Rooma perioodil ehitatud amfiteater, näeme linna kindlusmüüre, peaväravat jne. Võimaluse korral ujume ja võtame päikest.  Peale lõunat suundume Sitsiiliast üle Messina väina tagasi mandri-Euroopasse. Sõit jätkub Napoli suunas öömajale (umbes 600 km).

13. päev    
Hommikul jätkame sõitu põhja suunas. Teeme väikese kõrvalepõike imekaunisse Siena linna, kus imetleme valgest ja rohekasmustast marmorist gooti katedraali. Imetleme keskaegset  valitsemisteemaliste freskodega raekoda ja väljakut. Peale lõunat pikk sõit jätkub. Edasi suundume Veronasse. Väike jalutuskäik Verona vanalinnas, kus imetleme 12. saj püstitatud Lamberti torni, Romeo ja Julia kangelanna kodu (Julia maja), külastame kuulsat Verona areeni, mis on suuruselt kolmas amfiteater Euroopas ning tänaseni kasutusel teatrietenduste paigana. Öömaja.

14. päev
Hommikul  suundume Austriasse. Lõuna paiku külastame  1964.a. taliolümpiamängude pealinna Innsbruck´i, kus Ants Antson tõi eestlastele esimese taliolümpia kulla 1500 m kiiruisutamises. Imetleme vanalinna ja olümpiarajatisi. Edasi suundume Tšehhi öömajale, kuhu saabume õhtul hilja.
   
15. päev
Varahommikul jätkub sõit läbi Tšehhi Poola suunas. Hilisõhtul saabume Poolasse öömajale.

16. päev
Varahommikul jätkub sõit Leedu suunas. Sõit läbi Baltimaade. Õhtul hilja saabume koju.

NB! Reisi jooksul 2-4-kohaline majutus. Soovijatele 2-kohaline majutus lisatasu eest 87 EUR tuba paari kohta kõik ööd kokku, tasuda koos reisi registreerimistasuga.
Kaasa võtta käterätikud!
NB!   Reisijal peab kaasas olema kehtiv PASS või  ID-KAART!

Miks broneerida reis Sky Travel-st?
Madalad hinnad ja ei mingit broneeringutasu. Kiired vastused päringutele. Sooduspakkumised jõuavad Teieni esimesena.
 
Reisi kohe, maksa hiljem!
Liisi.ee pakub koostöös SkyTravel võimalust tasuda reisi eest järelmaksuga. Vali endale SkyTravel -st meelepärane reis, täida Liisi.ee kodulehel laenutaotlus ja sõida!
 
Kõik võimalikud küsimused ja ettepanekud on teretulnud:
6600775, 6600777 511 5715, 5051133, 509 8208
EMAIL: info@skytravel.ee, sales2@skytravel.ee