POOLA

PREISIMAA – VARSSAVI (Poola)
Läti (Bauska, Rundale)- Poola (Hitleri peakorter Gierlozis, Olsztyn, Sopot, Gdansk, Malbork,Torun, Wloclawek, Plock, Varssavi )
05.07.-10.07. 2018
Hind 179eur

 


Hind sisaldab:      
sõitu mugavustega bussis
reisijuht-giidi teenust
5 öömaja koos hommikusöökidega
teede- ja keskkonnamakse

Hind ei sisalda:   
muuseumide pileteid
kindlustust (soovitatav)

REISIPROGRAMM
Poola on Kesk- ja Ida-Euroopa suurim majanduskeskus. Siin on väga ilus loodus, palju rahvusparke ja looduskaitsealasid. Poolas on ka ajalooliseid vanalinnu, kindluseid, umbes 36000 arhitektuurimonumenti sajanditetagusest ajast. Sadakond nendest omab kõrget rahvusvahelist, ajaloolist ja teaduslikku väärtust ning paljud on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Poola ringreis tutvustab väikest osa sellest.

1.päev   
Väljasõit varahommikul Läti suunas. Lätis külastame Bauska kindlust ja Rundale lossi. Edasi jätkub sõit läbi Leedu Poolasse. Öömaja umbes 160 km pärast Poola piiri.

2. päev     
Hommikul alustame sõitu Hundiurgu – Hitleri sõjaaegsesse  peakorterisse Gierlozis.
Jätkame reisi Olsztynisse. Linn kuulub Koperniku Linnade Föderatsiooni – kuulus astronoom Mikolai Kopernik on olnud seal linnaadministraator. Teeme jalutuskäigu vanalinnas,  kus on hooneid nii gooti-, barokk- kui ka renessansstiilis. Linnas on 14. saj. ehitatud gooti stiilis Püha Jakobuse kirik. Öömaja Sopoti lähistel.

3. päev   
Hommikul külastame kuulsat laulufestivalide linna Sopotit, mida kutsutakse Läänemere pärliks. Sopotis on suurepärased rannad, kuurordid, kohvikud ja restoranid. Ajalooline linnakeskus on arvatud Poola Rahvusliku Kultuuripärandi nimistusse. Jalutame linnas ja kuulsal muulil. Vaba aega on piisavalt, et võimalusel ujuda ja rannas lesida või siis linnaga suuremat tutvust teha.
Edasi suundume kuulsasse sadama- ja laevaehituslinna, Gdanskisse, kust sai alguse Solidaarsuse liikumine. Jalutuskäik linnas, kus imetleme linnaväravaid, uut ja vana raekoda, kirikuid, kaunite treppidega Maria tänavat, Suurt Veskit, turuhoonet, keskaegset vintsihoonet jne.
Jätkame sõitu Malborki, et külastada  UNESCO maailmapärandisse kantud suurimat gooti stiilis linnust . Öömaja.

4. päev   
Sõit jätkub lõuna poole Visla jõe äärde. Külastame Toruni. Torun on maailma silmapaistvama keskaja ja renessansi ajastu teadlase Mikolaj Koperniku sünnilinn. .  Imetleme UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud vanalinna ja  Koperniku nimelist ülikooli. Jätkame sõitu Visla jõge pidi ülesvoolu ja teeme järgmise peatuse Wloclawekis. Siin õppis astronoom Kopernik aastatel 1489 – 1491. Wloclawecis on Visla jõele ehitatud tamm ja hüdroelektrijaam. Linnas on mitmeid vanu kloostreid ja katedraal. Külastame vanalinna ja jalutame ilusas kuulsas Henryk Sinkiewiczi nim. pargis.
Sõit jätkub piki Visla jõe kallast, õhtul jõuame Plocki. Plock on üks vanemaid Poola linnu - Masoovia krahvide ajalooline keskus. Linna kohta on andmeid aastast 1075.See oli Poola pealinn aastatel 1079 – 1138. Linna katedraali ehitust alustati 1102. a. ja lõpetati 1144.a.
16. saj keskel rajati ülikool. Linna uusklassitsistlikus stiilis raekojas oli 1831.a Poola Kuningriigi parlamendi viimane istung. Populaarseim koht linnas on Tumski Hillil asuv Plocki loss. Kõrgel Visla kaldal on kirikuid, kloostreid, teemaksuväravaid ja palju muud vaatamisväärset. Linnas on kaasaegne amfiteater, mis mahutab 3500 inimest.
Plocki loomaaed on Visla jõe kaldal ja seal on üle 430 loomaliigi, mere- ja magevee akvaarium, suurim näitus roomajatest, sh. Poolas elavatest mürkmadudest. Öömaja.
                 
5. päev   
Hommikul suundume Varssavisse, mis on Poola pealinn aastast 1596. aastast 1596. Varssavis on 18 linnaosa. Arvatakse, et linn tekkis siis, kui oli moodustunud Vana-Varssavi ehk umbes 13. saj. Teeme jalutuskäigu vanalinnas (Stare Miasto ja Nowe Miasto), vaatame kuningalossi ja lossiväljakut. Külastame kuninglikku Lazienki parki ja imetleme paleed. Õhtul  sõidame Varssavist ca 100-150 km Leedu suunas öömajale.

6. päev     
Sõidame läbi Baltimaade. Õhtul hilja jõuame koju.

Öömajad on 2-4 kohalised toad.
Soovijatele 2-kohaline majutus lisatasu eest 21 EUR/tuba paari kohta

NB! Kliendil peab kaasas olema kehtiv ID kaart või pass.
Pääsmete maksumus kokku kuni 150 zlotti.
1 euro = ~ 4 zlotti

Miks broneerida reis Sky Travel-st?
Madalad hinnad ja ei mingit broneeringutasu. Kiired vastused päringutele. Sooduspakkumised jõuavad Teieni esimesena.
 
Reisi kohe, maksa hiljem!
Liisi.ee pakub koostöös SkyTravel võimalust tasuda reisi eest järelmaksuga. Vali endale SkyTravel -st meelepärane reis, täida Liisi.ee kodulehel laenutaotlus ja sõida!
 
Kõik võimalikud küsimused ja ettepanekud on teretulnud:
6600775, 6600777 511 5715, 5051133, 509 8208
EMAIL: info@skytravel.ee, sales2@skytravel.ee