UKRAINA

LÄÄNE-UKRAINA-MOLDOVA-VALGEVENE
LVOV-ODESSA- CHISINAU-KIIEV-MINSK
23.08-01.09.2018
Hind al. 309eur  

 Hind sisaldab:                
giid – reisisaatja teenust
sõitu mugavustega bussis
9 öömaja  ja 8 hommikusööki

Hind ei sisalda:   
muuseumide pileteid
toitlustamist
kindlustust

REISIPROGRAMM
1.päev 
  
Väljasõit varahommikul. Sõit läbi Baltimaade, õhtul Leedu – Poola piir. Öömaja Poolas.
   
2.päev   
Hommikul jätkub sõit läbi Poola Ukrainasse. Peale lõunat külastame Lääne – Ukraina suurimat linna Lvovi. Jalutuskäik vanalinnas 3 – 4 tundi. Vaatame gooti katedraali, armeenia katedraali, renessansi ehitusmälestisi endise turuplatsi ääres jne. Õhtul sõidame Moldova suunas, Ternopoli öömajale.
   
3.päev   
Hommikul  sõidame edasi Tšernovtsõ suunas. Peale lõunat tutvume põgusalt Tšernovtsõ vanalinnaga ja suundume Moldovasse. Peale mitmetunnist piiriületamist jõuame Moldovasse ja sõit jätkub. Väike vahepeatus riigi suuruselt 3. linnas Baltis. Edasi suundume pealinna Chisinausse, kus oleme 2 ööd järjest.        

4. päev      
Tutvume Moldova pealinna vaatamisväärsustega. Chisinau kesklinnas asuv St. Panteleimona kirik kujutab endast ainulaadset arhitektuuriosakondade monumenti 19. sajandil. Võimalus jalutada mööda imeilusat Ştefan cel Marebulvarit, et imetleda 1840. aastal ehitatud Võidukaart, kuigi sel ajal nimetati seda Pühaks väravaks. Kaare all olevad kivid annavad edasi Moldova ajalugu. Ida suunas minnes jõuame järgmiseks 1836. aastal ehitatud Parcul Catedralei juurde, mille sibulkuplid ja kellatorn kaunistavad taevakaart. Võimalus külastada Puśkini muuseumi, kus luuletaja veetis 3 aastat, peale seda, kui ta Venemaalt eksiili saadeti aastal 1820. Selle aja jooksul valmis esimene osa kuulsast teosest Jevgeni Onegin. Samuti võimalus külastada ajaloomuuseumi, mis tegutseb vanas, 1897. aastast pärinevas veetornis, veel  Muzeul de Arte Plastice oma Moldova rahvakunsti koguga ning riiklik arheoloogia- ja ajaloomuuseum äärmiselt huvitava muististe koguga, kus leidub näiteks ka Kuldhordi-aegseid münte. Öömaja.

5. päev   
Hommikul vara suundume Ukraina metropoli Odessasse. Teeme vahepeatuse Tiraspolis, mis hetkel on Moldovast eraldunud Dnestri äärse vabariigi pealinn. Peale lõunat Odessa asutati Katariina II käsul 2. septembril 1794 Venemaa sõjasadamana. Hea asukoha tõttu muutus Odessa kiiresti üleeuroopalise tähtsusega kaubandus- ja tööstuskeskuseks. Odessa sadam on kõige suurem Musta mere kaldal. Linnaekskursioon: vana börsihoone (nüüd linnavalitsuse hoone), uus börsihoone (nüüd filharmoonia), ooperiteater, jalutame kesklinna peaväljakul, kus asub endise linnapea de Richelieu mälestussammas, laskume mööda kuulsat ja suurejoonelist Potjomkini treppi (142 m pikk, 192 astet) mere poole ja palju muud huvitavat. Öömaja Odessas või Odessa  lähistel 2 ööd järjest.

6.-7.päev   
Odessa linna ekskursioon jätkub. Kõigil kolmel päeval püüame korra käia ujumas ja võtta päikest.
7. päeval lõuna paiku suundume Kiievi suunas, kuhu õhtul hilja saabume öömajale.
       
8.päev     
Kiievi puhul tuleb eelkõige lähtuda tõdemusest, et oma silm on kuningas. Linn asub Ukraina          põhjaosas,  võimsa Dnepri jõe kallastel, millest läände laiuvad lainjad künkad ja jäärakud ning mis     ühendab linna lähedalasuva Musta merega. Rohkem kui 2,5 miljoni elanikuga Kiiev on Ukraina     pealinn.
Tutvume Ukraina pealinnaga: 12. sajandil ehitatud Püha Miikaeli kirik,  baroki stiilis 11. sajandist pärinev Püha Sofia katedraal on ühtlasi ka Kiievi kõige vanim kirik ning on kantud ka UNESCO pärandisse, selle lähedusse jääb ka Bogdan Hmelnõtskõi ratsamonument. Eriti põnev vaatamisväärsus on täielikult restaureeritud Kiievi kindlus, mis pärineb 19. sajandist. Linna sümboliks on Kiievi Kuldne värav, 11. sajandil linnamüüri rajatud ajalooline sissepääs linna, mis kunagi hävitati, aga on nüüdseks taastatud. Väga köitev, aga samas ka veidi häiriv on Tšornobõli muuseum.   Püha Andrew kirik, mis toimib muuseumina alates 1968 aastast. Omapärane veemuuseum Cross Pargi mäel, mida vanasti kutsuti tsaari aiaks. Veemuuseum on elav ajalugu vee tekkimisest ja levimisest Kiievis. Ja veel palju huvitavaid vaatamisväärsuseid. Õhtul suundume Minski poole. Öömaja.
   
9.päev         
Sõit jätkub Minski suunas. Pärast lõunat ülevaatlik linnaekskursioon. Minsk paikneb männimetsaga     kaetud     samanimelise kõrgustiku kagunõlval, mis laiub Loode-Valgevenes edelast kirdesse kuni     Lukomli järveni. Iidsete liustike uuristatud orus asuv linn on Svislatši ja Njamiga jõgede kallastel     kasvanud alates asutamisest 1067. aastal. Poola-Leedu ülemvõimu ja seejärel Venemaa kontrolli all     olnud Minsk on tänapäeval järjekordne linn Ida-Euroopas, mille arhitektuuripärand hävis Teise     maailmasõja ajal või selle tagajärjel. Linnal on palju vaatamisväärsuseid pakkuda oma külastajatele:Valgevene riiklik ajaloo- ja kultuurimuuseum, mis annab ülevaate Valgevene ajaloost (kogu väljapanek on valgevene keeles). Vähestest säilinud hoonetest väärivad märkimist 1642. aastal ehitatud suurepärase barokkarhitektuuriga Püha Vaimu katedraal ja 19. sajandi lõpust pärinev Aleksander Nevski kirik, mida on minevikus nii tihti suletud, et kunagi ei või teada, kui kauaks ta veel lahti jääb. Minski vanim kirik on Püha Peetri ja Pauli kirik, mis valmis 1613. aastal. Öömaja.

10.päev    
Varahommikul jätkub sõit Leedu suunas. Sõit läbi Baltimaade.  Õhtul hilja saabume koju.       

NB! Reisil enamuses 2-3- kohaline majutus. Soovijatele lisatasu eest  kahekohaline majutus 39 €/paari kohta kõik ööd kokku. Tasuda koos reisi registreerimistasuga.
NB! Reisil peab kliendil  kindlasti kaasas olema pass, mis on kehtiv vähemalt 3 kuud peale reisilt saabumist.
NB!   Valgevene transiitviisa lisatasu eest 12 eurot+ kohustuslik tervisekindlustus+ foto heledal taustal 3,5x4,5 cm.
Ukraina ja Moldova on viisavabad.
Moldova jaoks umbes 20 EUR
Ukraina jaoks umbes 30 EUR
Valgevene jaoks umbes 10-15 EUR
Poola jaoks arvestada  10-20 zlotti

Miks broneerida reis Sky Travel-st?
Madalad hinnad ja ei mingit broneeringutasu. Kiired vastused päringutele. Sooduspakkumised jõuavad Teieni esimesena.
 
Reisi kohe, maksa hiljem!
Liisi.ee pakub koostöös SkyTravel võimalust tasuda reisi eest järelmaksuga. Vali endale SkyTravel -st meelepärane reis, täida Liisi.ee kodulehel laenutaotlus ja sõida!
 
Kõik võimalikud küsimused ja ettepanekud on teretulnud:
6600775, 6600777 511 5715, 5051133, 509 8208
EMAIL: info@skytravel.ee, sales2@skytravel.ee