SLOVENIA


SLOVEENIA – HORVAATIA – BOSNIA JA HERTSEGOVIINA    
RINGREIS KOOS PUHKUSEGA
AUSTRIA – SLOVEENIA (Postojna koobastik – Ljubljana) – HORVAATIA (Istra poolsaar – Pula – Plitvička looduspark – Dalmaatsia rannik – Dubrovnik – Split  - Zagreb) – BOSNIA  ja HERTSEGOVIINA (Mostar, Sarajevo, Dinaari mäed) – AUSTRIA  ( Austria Alpid)
18.08.-30.08.; 04.09.-16.09.2018
Hind al. 399 EUR        02.06.-14.06.;  04.09.-16.09.2018
Hind al. 439 EUR        24.06.-06.07.;  25.07.-06.08.; 18.08.-30.08.2018

 

 


13 päeva
Hind sisaldab:   
  
sõitu mugavustega bussis                                                              
giid-reisisaatja teenust
12 öömaja, 12 hommikusööki
teede- ja keskkonnamakse

Hind ei sisalda:      
muuseumide pileteid
toitlustamist
kindlustust


REISIPROGRAMM
1. päev   

Väljasõit varahommikul. Sõit läbi Baltimaade, õhtul Leedu - Poola piir. Öömaja Poolas. 
   
2. päev   
Varahommikul jätkub sõit mööda Poolat Tšehhi suunas. Öömaja enne Austria piiri.
              
3. päev   
Varahommikul jätkub sõit Lõuna-Austria (Grazi) suunas. Imetleme Alpide eelmägesid - maalilised alpiaasad. Lõuna paiku Austria–Sloveenia piir. Edasi sõidame Postojna suunas. Külastame maailmakuulsat Postojna koobastikku, kus kindlasti sõidame elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu. Koobastik on tõeline looduse imeteos oma maa-aluse jõe ja  hiigelstalaktiitidega. Tutvume ka Sloveenia pealinna Ljubljanaga (raekoda, Püha Nikolause katedraal, kindlusloss, rahvarohked välikohvikud jne). Imetleme silmapiiril kõrguvaid Alpi mägesid. Hilisõhtul saabume Horvaatiasse öömajale ja oleme seal 2 ööd järjest.
              
4. päev   
Hommikul suundume Istra poolsaarele. Istra on Aadria mere kõige tähtsam ja suurem poolsaar (3160 km2). Just selles kohas ulatub meri Kesk-Euroopale kõige lähemale. Istra poolsaart loetakse kõige päikesepaistelisemaks kohaks Euroopas. Külastame poolsaare lõunaosas asuvat Pula linna. Pula on poolsaare suurim linn, kus elab 65 000 inimest. Külastame antiikaja ühte suurimat amfiteatrit, näeme Augustuse templit, triumfikaart, linna raekoda jne. Ujume ja võtame päikest.  Öömaja.

5. päev   
Hommikul suundume Plitvička loodusparki, mis on huvitavamaid ja ilusamaid loodusimesid Euroopas. Näeme hulgaliselt järvekesi, kärestikke, kaskaade, jugasid ja rikkalikku taimestikku mägede ja kaljude vahel.
Pärastlõunal sõidame Splitti, mis oma 200000 elanikuga on Dalmaatsia  ranniku mitteametlik pealinn ja suurim kultuuri-, spordi-, turismi-, teadus- ja tööstuskeskus. Paljud vaatamisväärsused on kantud UNESCO nimekirja, neist üks suurimaid vaatamisväärsusi on 3.saj. ehitatud keiser Diokletianuse paleekompleks.
Hilisõhtul saabume Dalmaatsia rannikule Neumi öömajale, oleme seal 6 ööd järjest.
             
6.-10.    
Viie päeva jooksul korraldame väljasõidud Dubrovnikusse ning Bosnia ja  Hertsegoviina vabariiki.
päev      Võimalus võtta päikest ja ujuda, õhtul lõbutseda ja muidu puhata. Soovijatele paadisõit Neretva jõel koos õhtusöögi ja pillimeestega ning meresõit jahil koos kalapiknikuga saarel. Saab näha, kuidas kasvavad sinikarbid  ja samas ka neid degusteerida.
Dubrovniku   vanalinn on Aadria mere äärne “pärl” ja ühtlasi UNESCO kultuuripärand. Valged marmortänavad, punased kivikatused, barokkarhitektuur ja võimsad kõrged linnamüürid, mis ümbritsevad vanalinna.  Imetleme katedraali, raekoda, kirikuid, jalutame linnamüüril.
Bosnia ja Hertsegoviina on riik, mis tekkis peale suure Jugoslaavia lagunemist. See on üks Euroopa kolmest islamiusulisest riigist. Külastame Bosnia ja Hertsegoviina pealinna Sarajevot, mis asub
Miljačka jõe kitsas orus ja on riigi islamiusuliste keskus. Vanalinnal on türgipärane välisilme (tsitadell, turg, medrese, mošeed).
Külastame ka Mostarit, mida kutsutakse “idamaade aknaks”. Imetleme linna sümbolit vana kivisilda, näeme 1990-ndate aastate sõjapurustusi.
                  
11.päev
Varahommikul algab tagasisõit, külastame Horvaatia pealinna Zagrebit, kus peatume 2-3 tundi. Linnaekskursioon: vana ajalooline linn, mis on osaliselt sarnane nii Tallinna kui ka naabruses asuva Viini ja Budapestiga. Imetleme vanalinna, katedraali, rahvuskangelase Josip Jelaćići (Horvaatia asekuninga) kuju jne. Pärastlõunal sõidame läbi Austria Tšehhisse öömajale.
     
12. päev    
Hommikul jätkub sõit mööda Tšehhit Poola suunas. Õhtul saabume Poolasse öömajale.
              
13. päev    
Hommikul jätkub sõit läbi Baltimaade Eestisse. Hilisõhtul jõuame koju.
                         
NB! Ööbimine: 1. ja 12. öö Poolas 2 – 4- kohalised toad, 2. ja 11. öö Tšehhis 2 - 3 kohalised toad,  3. - 10.  öö Horvaatias 2-4-kohalised toad.
Soovijatele garanteerime 2-kohalise majutuse lisatasu eest 69 EUR tuba paari kohta (kõik ööd kokku). Tasuda koos registreerimistasuga.

TUTVUMISEKS MÕNED HINNAD :
HORVAATIA                                         1 EUR = 7,63 HRK
Pitsa 20-40 kuna,  lõunasöök ca 70kuna
Pula amfiteater 50 kuna  / lapsed 25 kuna   
Dubrovniku linnamüür  150 kuna, õpilastele 50 kuna           
Spliti palee   15 kuna
Plitvička looduspargi pilet  110 kuna, õpilastele 55 kuna,
NB!  01.07.-30.08. on pileti hind 180 kuna, õpilastele 110 kuna
Soovijatele:
Paadisõit Neretva jõel koos õhtusöögi ja pillimeestega 25 €
Meresõit jahil koos kalapiknikuga saarel 25 eurot
Soovitav kaasa võtta 10-40 poola zlotti – tualettide kasutamiseks ja einestamiseks

Miks broneerida reis Sky Travel-st?
Madalad hinnad ja ei mingit broneeringutasu. Kiired vastused päringutele. Sooduspakkumised jõuavad Teieni esimesena.
 
Reisi kohe, maksa hiljem!
Liisi.ee pakub koostöös SkyTravel võimalust tasuda reisi eest järelmaksuga. Vali endale SkyTravel -st meelepärane reis, täida Liisi.ee kodulehel laenutaotlus ja sõida!
 
Kõik võimalikud küsimused ja ettepanekud on teretulnud:
6600775, 6600777 511 5715, 5051133, 509 8208
EMAIL: info@skytravel.ee, sales2@skytravel.ee