VALGEVENE

NOSTALGILINE VALGEVENE
Mir – Nesvizh – Zaslavl – Minsk – Mogiljov- Orša- Vitebsk
7 päeva
Hind al. 209eur     07.08.-13.08.2018

 Hind sisaldab:    
giid – reisisaatja teenust
sõitu mugavustega bussis
6 öömaja hommikusöökidega
teede- ja keskkonnamakse

Hind ei sisalda:   
muuseumide pileteid
ülejäänud toitlustamist
kindlustust

REISIPROGRAMM
1. päev   
Väljasõit varahommikul kokkulepitud kohast. Sõit läbi Baltimaade, õhtul Leedu – Valgevene piir. Öömaja Minskis või Minski lähistel, kus ööbime 3 ööd järjest.

2.-4. päev   
Nende päevade jooksul  külastame Miri küla, kus imetleme 15. saj. rajatud ning hiljem korduvalt ümber ehitatud Miri lossi. See valgevene arhitektuuri meistriteos on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Edasi sõidame lähedalasuvasse Nesviži. 13. saj. esmakordselt kroonikates mainitud  NESVIŽ on üks Valgevene vanimaid linnu. 16. saj. oli linn Radzivilli vürstisuguvõsa residendiks. Linna kaitseehitisi kaasajastati järjekindlalt ning Radzivilli loss muutus võimsaks kindluseks. Nesviži rajati Valgevene esimene trükikoda ning trükiti esimene Piibel valgevene keeles. Tänapäeval on Nesviž keskaegse ning sotsialistliku arhitektuuri värvikas segu. Jalutame vanalinnas, imeteme raekoda, raekoja väljakut, kloostreid ja veel palju huvitavat.
ZASLAVL on asutatud Kiievi vürsti Vladimir Svjatoslavitši poolt 10. saj. lõpus. Tänapäeval on siin Riiklik ajaloolis-kultuurilooline kaitseala, kus saab näha 16.-17. saj. lossi kindlusrajatisi, lossiväravat, Issanda Muutumise kirikut, Neitsi Maarjale pühendatud kirikut, aga ka tutvuda Etnograafiamuuseumi, Muusikainstrumentide muuseumi või Käsitöömuuseumi väljapanekutega. Eraldi vaatamisväärsuse moodustavad Teise maailmasõja-aegsete kaitserajatiste jäänused.
MINSK – kaasaegne Valgevene pealinn, riigi poliitiline, majanduslik, teaduslik- ja kultuurikeskus. Ekskursioon: Suur Ooperi ja balletti teater, draamateater, Aleksandri Nevski kirik, Püha Simeoni ja Jelena kirik, mis on rohkem tuntud kui „ Punane kirik “, Maarja Magdaleena kirik, Püha Vaimu katedraal imelise Jumalaema ikooniga, Raekoda – keskaegse Minski sümbol, Õnnistatud Neitsi Maarja katedraal, Rahvusraamatukogu, Vabaduse väljak, Võidu monument, Valitsuse maja, Presidendiloss, Minski Kuultuuri instituut, Minski väravad, Ülalinn, Pišalovski loss ja veel palju huvitavat.

4.päeva õhtul sõidame Mogiljovi suunas öömajale, kus oleme 2 ööd järjest.

5. päev   
Imetleme üht Valgevene vanimat linna MOGILJOVi, kus väärivad tähelepanu Püha Onufriuse ja Borisoglibski kirikud, peapiiskopi Georgi Konisski palee ja selle väravad, endine linnavalitsuse hoone, Minsk-Mogiljovi peapiiskopkonna katedraal – Püha Stanislavi kirik, Kolme Pühaku kirik, mälestuskaar, Püha Nikolai klooster, Senozhatskite kabel, teatrihoone, nõukogude maja, Nõukogude väljak ja veel palju huvitavat. Õhtupoole külastame ORŠA linna, kus imetlema endist jesuiite kollegiiumit, Põha Ilja kirikut, Dominiiklaste kloostri kirikut, endist trinitaaride kloostrit, vaksalit, vanalinna jne.

6. päev   
Hommikusöök. Sõidame Vitebskisse. VITEBSK – üks vanimaid linnu Valgevenes. Väärivad tähelepanu Paastumaarjapäeva kirik, raekojaplats, aastatuhande plats, Püha Neitsi katedraal, Püha Varvara klooster, Kuberneripalee, rist Vitebski piiskopkonna tuhandeaastase ajaloo auks, Jumalaema Uinumise kirik, Jeesuse Ülestõusmise kirik jne.
Õhtupoole alustame tagasisõitu Leedu suunas. Öömaja

7.päev   
Sõidame mööda Leedut ja Lätit kodupoole. Õhtul hilja jõuame koju.

NB!   Valgevene  viisa  kohustuslik Eesti kodanikele ja mittekodanikele (hall pass) lisatasu  eest  12 € + kindlustus.
Kindlasti vajalik pass, mis peab olema kehtiv  vähemalt 3 kuud pärast reisi  lõppemist.
Viisa vormistamiseks on vajalik
üks foto 3,5x4,5 cm  (heledal taustal)
Passi originaal
Reisija tervisekindlustus
Dokumendid esitada kuu aega enne reisi.
NB!   Venemaa kodanikele viisavaba
        
Kohapeal majutus 2 – 4- kohalistes tubades.
Soovijatele garanteerime 2-kohalise majutuse lisatasu eest 37 € tuba/paari kohta (kõik ööd kokku).
Valgevene jaoks 30-40 € (vahetame koha peal vastavalt vajadusele)

Miks broneerida reis Sky Travel-st?
Madalad hinnad ja ei mingit broneeringutasu. Kiired vastused päringutele. Sooduspakkumised jõuavad Teieni esimesena.
 
Reisi kohe, maksa hiljem!
Liisi.ee pakub koostöös SkyTravel võimalust tasuda reisi eest järelmaksuga. Vali endale SkyTravel -st meelepärane reis, täida Liisi.ee kodulehel laenutaotlus ja sõida!
 
Kõik võimalikud küsimused ja ettepanekud on teretulnud:
6600775, 6600777 511 5715, 5051133, 509 8208
EMAIL: info@skytravel.ee, sales2@skytravel.ee